top of page
  • Obrázek autoraKateřina Šubínová

BARVA PRO ROK 2018

Aktualizováno: 9. 8. 2018

O barvách je známo, že ovlivňují naše vnímání, náladu, ale i smysly. Proto jsou v našem životě nanejvíš důležité. Každý z nás má přece tu svoji oblíbenou, ale i tu, která ho naopak odrazuje. Stejně tak, každá firma se prezentuje určitou barevností, kterou se snaží oslovit svoje zákazníky.


Barva vs. trendy

Barva udává módní trendy a promítá se do všech oblastí našeho bytí. Každým rokem proto probíhá rozsáhlý průzkum expertů z Pantone Color Institute napříč odvětvími umění, designu, ale i průmyslu. A na základě této analýzy institut vyhodnotí barvu pro daný rok. Letos byla barvou roku 2018 vyhlášena ultrafialová. Její konkrétní označení je 18-3838 Ultra Violet.Charakteristika barvy roku

Ultrafialová barva představuje především originalitu, důvtip a vizionářské myšlení, které nás posouvá do budoucnosti. Je symbolem nekonečné noční oblohy.

Barva vs. interiér

Fialová barva je kompatibilní s celou řadou barev - od pastelových odstínů až po výrazné tóny žluté, oranžové a růžové. Připravila jsem i malou ukázku s možnými barevnými kombinacemi.

Ani decentní firemní prostory se fialové nemusí rozhodně obávat. Právě při vhodné kombinaci s dalšími doplňkovými barvami může vzniknout příjemné a oku lahodící prostředí.


Pokud naopak hledáte něco víc odvážného, tak je letošní fialový trend pro vás tím pravým. Vybízí k hravosti a experimentu jako např. tento můj návrh.

Možná máte s příchodem nového roku chuť vrhnout se do víru barev, ale nejste si úplně jisti, jak je v interiéru použít... Tak od toho jsem tu já. Určitě společně najdeme nejvhodnější fotografie, které dodají na osobitosti vašemu interiéru! A tak v souladu s letošní barvou roku buďme důvtipní a originální! Vize nechte klidně na mě - v tomto ohledu mám talentu na rozdávání;-). Můžete se o tom sami přesvědčit na: http://www.katerina.subin.cz/moje-fotky-na-vasich-zdech. Jak si jednoduše objednáte originální fotoobraz, se dozvíte právě pod tímto odkazem: http://www.katerina.subin.cz/fotky-na-zed.

0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page