top of page
  • Obrázek autoraKateřina Šubínová

JARNÍ ZDOBENÍ

Jarní sluníčko už vytahuje první kvítka ze země, tráva nabírá svěží zelenou barvu a stromy začínají pučet. Ve mně se probrouzí touha po aranžování a moje ruce začínají být neklidné... Chtěla bych si trochu toho jara vzít domů a radovat se z něj, co to jen půjde. K tomuto času probouzení se pochopitelně vážou Velikonoce, tak proč nezačít věncem? Ozdobit si s ním vchodové dvěře, přesíň nebo třeba obývák.

Ještě, že mám krásnou kroucenou vrbu. Její mladé větvičky jsou pro umotání věnce šikovné a dekorativní zároveň. Přidala jsem březové větvičky s jehnědami, pochopitelně kočičky a pro umocnění zelené svěžesti výhonky z keře brslenu.

Hotový základ jsem dozdobila jen několika málo dekoracemi. Vždycky využívám zásoby od minula, ale dodám i něco nového. Obvykle to je hlavní dekorace v dominantní barvě. Letos jsem použila křepelčí vajíčka - pravá i nepravá. Jejich béžový odstín pěkně podtrhuje přírodní nádech věnce a bílé vnitřky skořápek vše hezky prosvětlí. Jako kontrast jsem použila výrazné hedvábné květy růží.

Jak vidíte, stačilo opravdu pár věciček pro skvělý výsledek. Vždy se řídím heslem, že v jednoduchosti je síla. Přeji i Vám hodně svěží inspirace při zdobení a zkrášlování Vašich obydlí!

0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page