KALKULACE FOTOPRACÍ (VČ. POSTPRODUKCE)

Fotit neznamená jenom cvakat spoušť...

V dnešní uspěchané mobilní době si často neuvědomujeme, co všechno se skrývá za vznikem profesionálních fotek. Není to jenom samotný proces fotografování. Obnáší to zejména práci se správnou technikou, přípravu focení, ale také následnou postprodukci snímků. Všechny tyto fáze vyžadují určitý čas, aby výsledek odpovídal profesionální kvalitě. Proto je při stanovení ceny nutné zohlednit jak čas strávený s realizací zakázky, s následným výběrem nejlepších záběrů, jejich zpracováním, ale i náklady na dopravu.

Co určuje výši honoráře?

V honoráři každé zakázky se odráží několik faktorů - typ focení, pro jaký účel fotografie vznikají a v jakém rozsahu budou klientem užívány. Jinak se naceňují např. reportážní nebo rodinné fotografie, jinak produktové a reklamní fotky.

Každý projekt se od sebe něčím liší, proto se nedá stanovit pouze jedna pevná kalkulace. Honorář si s Vámi můžu nastavit buď za každý den focení nebo rámcově za celý projekt. U zakázek na pravidelné bázi si můžeme domluvit paušální cenu. Kalkulaci za práci a autorská práva Vám vždy dodám předem.

Komerční focení - základní honorář

  • Reportážní fotografie - od Kč 2.700,- (půl den) a za celý den od Kč 5.000,- bez DPH

  • Produktová a image fotografie - od Kč 4.000,- (půl den) a za celý den od Kč 8.000,- bez DPH

Novým firemním klientům jsem připravená pro první společné focení nabídnout zvýhodněnou cenu. Klient má tak možnost seznámit se s mojí prací bez zbytečných rizik. 

Soukromé fotky pro radost - základní honorář

  • Rodinná fotografie - od Kč 2.000,-  bez DPH (v délce trvání 1 hodiny, každá další Kč 1.000,-), 15 nejlepších fotografií vč. základních úprav

  • Focení miminek - od Kč 2.500,- bez DPH (v délce trvání 1 hodiny), 15 nejlepších fotografií vč. základních úprav

  • Párové/předsvatební fotografie - od 2.900,- bez DPH (v délce trvání do 2 hodin), 15 nejlepších fotografií vč. základních úprav

Úprava každé další fotografie nad stanovený počet - Kč 100,- bez DPH. Cena za focení nezahrnuje honorář za make-up a účes, lze objednat samostatně. Focení v ateliéru + Kč 500,- bez DPH.

  • Svatba - Kč 6.500,- (v délce trvání 2 hodin), Kč 9.900,- (v délce trvání 5 hodin), Kč 17.900,- (v délce trvání 8-12hodin) bez DPH, neomezený počet fotografií vč. základních úprav. Cestovní náklady v případě nutnosti dojezdu autem - Kč 5,-/km.

Pro přesnou kalulaci zakázky mi, prosím, zavolejte, napište e-mail nebo vyplňte poptávkový formulář.