KALKULACE FOTOPRACÍ (VČ. POSTPRODUKCE)

Fotit neznamená jenom cvakat spoušť...

V dnešní uspěchané mobilní době si často neuvědomujeme, co všechno se skrývá za vznikem profesionálních fotek. Není to jenom samotný proces fotografování. Obnáší to zejména práci se správnou technikou, přípravu focení, ale také následnou postprodukci snímků. Všechny tyto fáze vyžadují určitý čas, aby výsledek odpovídal profesionální kvalitě. Proto je při stanovení ceny nutné zohlednit jak čas strávený s realizací zakázky, s následným výběrem nejlepších záběrů, jejich zpracováním, ale i náklady na dopravu.

Co určuje výši honoráře?

V honoráři každé zakázky se odráží několik faktorů - typ focení, pro jaký účel fotografie vznikají a v jakém rozsahu budou klientem užívány. Jinak se naceňují např. reportážní nebo rodinné fotografie, jinak produktové a reklamní fotky.

Každý projekt se od sebe něčím liší, proto se nedá stanovit pouze jedna pevná kalkulace. Honorář si s Vámi můžu nastavit buď za každý den focení nebo rámcově za celý projekt. U zakázek na pravidelné bázi si můžeme domuvit paušální cenu. Kalkulaci za práci a autorská práva Vám vždy dodám předem.

Základní honorář

Reportážní fotografie - od Kč 2.700,- (půl den) a za celý den od Kč 5.000,- bez DPH

Produktová a image fotografie - od Kč 4.000,- (půl den) a za celý den od Kč 8.000,- bez DPH

Bonus pro nové klienty

Novým klientům jsem připravená pro první společné focení nabídnout zvýhodněnou cenu. Klient má tak možnost seznámit se s mojí prací bez zbytečných rizik. 

Pro přesnou kalulaci zakázky mi, prosím, zavolejte, napište e-mail nebo vyplňte poptávkový formulář.

© 2019 Kateřina Šubínová - Praha, Česká republika

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now